Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı için en doğru adres Semire Clinic Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde doğuştan sahip olsak dahi zamanla bu halini kaybederiz. Onu güzel bir şekilde muhafaza etmek ancak rutin cilt bakımıyla mümkündür. Cilt bakımı ile ilgili her yerde bilgi ve tarifler olsa da bu iş kişisel çabanın dışında, profesyonellik gerektiren bir iştir. Doğru bir cilt bakımı cildin ihtiyacına göre yapılmalıdır. Cildinizdeki sorunların temel sebebi de uzman bir kişi tarafından saptanması gerekir ki yanlış uygulamalarla cilde zarar verilmemiş olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Profesyonel cilt bakımı ve sağlıklı bir cilt için muhakkak rutin bir şekilde cilt bakımı yapılması gerekir. Bu bakım sayesinde;

  • Akne,
  • Cilt kuruluğu, matlığı, yağlı cilt sorunu,
  • Gözenek,
  • Siyah nokta,
  • Sivilce,
  • Ciltteki renk tonu uyumsuzluğu,

gibi sorunlardan kurtulurken cildinize canlılık ve yenilik katacak bir dizi bakımı da yaptırabilirsiniz. Profesyonel cilt bakımını evde değil, bu konuda eğitim almış uzmanlarda yaptırmanız da çok önemlidir.

 

Profesyonel cilt bakımının içerisinde vakumlama, buhar terapi, ozon terapi, peeling, akne temizleme başlıkları, ışınla tedavi aparatları gibi birden fazla ekipman kullanılmaktadır. Bu ekipmanların çoğu kişisel olarak tedarik edilmesi zor gereçlerdir. Düzgün bir bakım için de bu saydığımız şeylere ihtiyaç vardır ve bu gereçler de güzellik merkezlerindedir.

Düzenli bir profesyonel cilt bakımı cildinizin gençleşmesini, canlılığını korumasını, cilt problemlerinizin iğneli tedavilere ihtiyaç olmadan çözüme kavuşmasını sağlar.